Polecamy

Jak dbać o brodę i wąsy?

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nieprzemijająca moda na brodę i wąsy sprawia, że na ulicach spotkać można coraz więcej mężczyzn z mniej lub bardziej bujnym zarostem. Chociaż zapuszczanie zarostu wydaje się banalnie proste, należy poświęcać tej czynności wiele troski i uwagi. Jedynie zadbany i odpowiednio wymodelowany zarost sprawi, że mężczyzna będzie wyglądał efektownie i modnie.

Decydując się na zapuszczenie wąsów i brody należy przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość. Proces rośnięcia włosów jest długotrwały i nie u każdego mężczyzny przebiega w takim samym tempie. Niektórzy panowie już po kilku dniach będą posiadali twarz pokrytą gęstym owłosieniem, innym zapuszczanie zarostu zajmie zdecydowanie więcej czasu. Bez względu na tempo pojawiania się zarostu, proces zapuszczania wąsów i brody podzielić można na kilka etapów. Każdy z etapów wymaga wykonywania innych czynności i zabiegów pielęgnacyjnych.

Początkowo, gdy twarz pokrywają krótkie i twarde włoski wystarczające jest standardowe dbanie o higienę polegające na regularnym myciu twarzy. Dopiero po upływie miesiąca lub dwóch, kiedy zarost staje się dłuższy i pojawia się nieprzyjemne swędzenie oraz pieczenie skóry należy zacząć sięgać po dodatkowe kosmetyki. Najlepszy efekt uzyskać można korzystając z balsamów nawilżających do skóry i preparatów zmiękczających zarost. Regularne stosowanie kosmetyków pomaga wyraźnie zmniejszyć dyskomfort pojawiający się na tym etapie. Często zdarza się, że wskutek uciążliwego pieczenia i swędzenia skóry twarzy mężczyźni rezygnują z dalszego zapuszczania zarostu. Na tych szczęśliwców, którym uda się przetrwać ten nieprzyjemny czas czeka etap spokoju. Na tym etapie zarost staje się na tyle długi i miękki, że przestaje podrażniać skórę twarzy. Chociaż skóra w tym czasie przestaje piec i swędzieć wcale nie oznacza to, że wymaga mniej zabiegów pielęgnacyjnych. To właśnie w tym czasie trzeba najmocniej zacząć dbać o to, by zarost wyglądał ładnie i efektownie.

Podstawowym zabiegiem, który należy regularnie wykonywać jest mycie wąsów i brody odpowiednimi szamponami przeznaczonymi do tego celu. Dobrej jakości szampon pozwala wzmocnić włosy i nadać im świeżego i przyjemnego zapachu. Decydując się na zapuszczenie bujnego zarostu, trzeba mieć bowiem  świadomość tego, że włosy na twarzy dużo bardziej pochłaniają wilgoć i zapachy niż te na głowie. Jeśli ktoś nie chce roztaczać nieprzyjemnej woni wokół siebie, musi pamiętać o stosowaniu odpowiednich kosmetyków. Żeby wąsy i broda wyglądały efektownie i zdrowo należy pamiętać o ich czesaniu, modelowaniu i nawilżaniu. Regularne czesanie poprawia ukrwienie skóry, dzięki czemu zarost rośnie szybciej i staje się bardziej bujny. Stosowanie odpowiednich olejków pomaga utrzymywać odpowiednią wilgotność włosów, dzięki czemu dłużej zachowują swoją miękkość i łatwiej poddają się stylizacji. Istotne znaczenie przy dbaniu o brodę i wąsy ma także przycinanie zarostu. Aby strzyżenie i modelowanie zarostu przebiegało sprawnie, warto zaopatrzyć się w nożyczki do brody oraz trymer. Osoby, które nie chcą wykonywać tych czynności samodzielnie, powinny znaleźć wysokiej klasy barbera, który będzie umiał nadać wąsom i brodzie pożądanego wyglądu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zasady skutecznej terapii falą uderzeniową w leczeniu bólu kręgosłupa
|
Zasady skutecznej terapii falą uderzeniową w leczeniu bólu kręgosłupa
Poznaj najważniejsze zasady skutecznej terapii falą uderzeniową w leczeniu bólu kręgosłupa, wyjaśniamy techniki, nastawienia i korzyści z tego rodzaju rehabilitacji.
Jak wybrać idealną sukienkę na karnawał?
|
Jak wybrać idealną sukienkę na karnawał?
Przeczytaj nasze wskazówki i dowiedz się, jak wybrać sukienkę do tańca, która podkreśli Twoją urodę i styl na każdym karnawałowym balu.
Jak wybrać idealny żłobek dla swojego dziecka – kluczowe aspekty do rozważenia
|
Jak wybrać idealny żłobek dla swojego dziecka – kluczowe aspekty do rozważenia
Szukasz idealnego żłobka dla swojego dziecka? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru, jakie aspekty są kluczowe i co powinno Cię zaniepokoić.