Polecamy

JAK GOLIĆ SIĘ BEZ ZACIĘĆ I WRASTAJĄCYCH WŁOSKÓW?

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Golenie się to bardzo uciążliwa czynność, szczególnie dla kobiet, które zazwyczaj golą większe partie ciała, jak nogi czy okolice bikini. Często golenie wiążę się z podrażnieniami, zacięciami czy problemem wrastających włosków. Istnieje jednak kilka sposobów, aby uniknąć takich problemów.

Do golenia warto jest używać sprawdzonych maszynek jednorazowych – zazwyczaj te droższe produkty cechują się lepszą jakością ostrza, a co za tym idzie pozwalają na bardziej precyzyjne i szybsze golenie. Dobra maszynka oraz dobrej jakości ostrze to pierwszy krok, aby uniknąć zacięć oraz podrażnień skóry. Aby uniknąć zacięć warto jest golić się zgodnie z kierunkiem rośnięcia włosów, a nie pod włos. Skóra do golenia powinna być nawilżona oraz mokra – dla lepszego poślizgu świetnie sprawdzają się pianki i kremy do golenia – na polskim rynku można spotkać szeroki asortyment takich produktów w różnych cenach. Warto z nich skorzystać ponieważ znacznie zwiększają komfort golenia oraz pomagają wykonać je bez zacięć. Korzystając z maszynki do golenia oraz mając tendencję do częstego zacinania się warto jest zwracać szczególną uwagę na higienę tego procesu oraz używanych przyrządów, ponieważ łatwo jest o zakażenie – miejsce zacięcia dobrze jest przemyć płynem antybakteryjnym lub innym środkiem odkażającym, podobnie jak maszynkę, której używaliśmy.

Wrastające włoski to kolejny problem, który dotyka dużą grupę osób. Przyczyną wrastających włosków jest niemożność przebicia się odrastających włosków przez naskórek z różnych powodów. Przyczyną tego problemu może być zbyt twardy naskórek lub zbyt słabe włoski. Choć problem związany z wrastaniem włosków najczęściej pojawia się podczas stosowania metod w których włoski są wyrywane wraz z cebulkami, takich jak depilacja woskiem czy depilatorem, bardzo często pojawia się również podczas używania maszynek do golenia. U wiele osób skłonność do wrastających włosków może być nawet uwarunkowana genetycznie.

Aby uniknąć problemu z wrastającymi włoskami warto jest regularnie wykonywać złuszczanie skóry. Pomocne są wszelkie peelingi oraz żele pod prysznic z drobinkami, a także specjalistyczne gąbki czy szczotki do masażu. Regularne usuwanie martwych komórek ze skóry ułatwia przebijanie się nowym włoskom i tym samym zapobiega w głównej mierze ich wrastaniu. Warto jest także pamiętać o regularnym używaniu produktów nawilżających – np. balsamów. Na rynku można spotkać także produkty skierowane do nawilżania pod prysznicem – np. balsamy pod prysznic, które sprawiają, że nie trzeba sięgać tak często po specjalistyczne balsamy.

Jeśli problem z zacięciami, podrażnieniami oraz wrastającymi włoskami jest dla danej osoby bardzo uciążliwy warto jest przemyśleć inne rozwiązaniem, jakim jest zdecydowanie się na alternatywny sposób usuwania niechcianych włosów z określonych okolic ciała. Mowa tutaj między innymi o depilacji laserowej, która jest bardzo skuteczna i daje efekt nawet na kilka lat – bez konieczności regularnego golenia się maszynką czy korzystania z plastrów lub depilatora.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zapewnić niemowlakowi komfortowy sen?
|
Jak zapewnić niemowlakowi komfortowy sen?
Porady ekspertów dotyczące zapewnienia maluchowi zdrowego, bezpiecznego i komfortowego snu. Dowiedz się, jak dobrze ulokować niemowlę do snu, zrozum rytm snu niemowląt i jakie warunki należy stworzyć, aby sen był jak najbardziej odprężający.
Farbowanie henną — naturalny sposób na piękne i zdrowe włosy
|
Farbowanie henną — naturalny sposób na piękne i zdrowe włosy
Farbowanie włosów henną — naturalny sposób na zdrowe i piękne włosy. Poznaj tajniki tego tradycyjnego kolorowania i zachwycaj rezultatami!
Jak bezpiecznie prowadzić rozmowy w samochodzie?
|
Jak bezpiecznie prowadzić rozmowy w samochodzie?
Wykonywanie lub odbieranie połączeń w samochodzie może się łączyć z wieloma konsekwencjami.