Polecamy

Jak zregenerować włosy po wakacjach?

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dlaczego nasze włosy po wakacjach są w nie najlepszej formie? Przyczyn jest wiele: słońce, słona woda, silny wiatr. W trakcie wypoczynku nie zawsze też mamy ochotę na ich pielęgnację. Jak zregenerować włosy po wakacjach?

Kondycja włosów po wakacjach. Co może im dolegać?

Wymienione czynniki, które negatywnie wpływają na stan naszych włosów, nie wyczerpują listy ewentualnych zagrożeń dla ich zdrowia. Nawet woda, którą myjemy głowę, również może stać się problemem. Dzieje się tak  zwłaszcza wtedy, gdy często zmieniamy miejsce pobytu, co za tym idzie właściwości wody do kąpieli, która może być np. bardziej lub mniej chlorowana.

Efektem tego są włosy matowe i napuszone, które łatwo się łamią. Potrzebna jest intensywna regeneracja, która odbuduje nasze włosy i sprawi, że będą mocne, zdrowe i lśniące.

Zacznij od wizyty u fryzjera

Najlepszym pomysłem na odbudowę naszych włosów jest wizyta u fryzjera. Specjalista oceni stan naszych włosów i pomoże dobrać odpowiednią pielęgnację dla nich. Dodatkowo fryzjer podetnie nam zniszczone końce włosów i dzięki temu ich regeneracja będzie znacznie szybsza. Podstawowym zabiegiem będzie najczęściej danie skórze i włosom odpocząć. Dobrym pomysłem są też profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne.

Sylwia Gaczorek – 5 sposobów na zniszczone włosy

Ogranicz stosowanie kosmetyków przez jakiś czas

Nie chodzi o to, aby całkowicie zrezygnować ze stosowania pianek, lakierów i gumy do stylizacji, ale żeby na jakiś czas ograniczyć ich użycie. W dłuższym okresie powinno się także zrezygnować z używania lokówki i prostownicy oraz farbowania i rozjaśniania włosów.

Warto zainwestować w produkty do pielęgnacji włosów dobrej jakości, które będą pozbawione SLS-ów oraz parabenów. Warto także sięgnąć po kosmetyki termoochronne, które będą chronić nasze włosy przed działaniem wysokich temperatur.

Przesuszone włosy trzeba nawilżać

Higiena skóry głowy i chęć posiadania zdrowych włosów wymaga od nas starannego i systematycznego nawilżania. Warto pamiętać, że taką potrzebę po wakacjach mogą wykazywać nawet te rodzaje włosów, które dotychczas wykazywały skłonność do przetłuszczania się. Wykorzystaj do tego:

  • szampon,
  • odżywkę,
  • maskę.
WWWLOSY.PL – Jak nawilżyć włosy? Miód, gliceryna, mgiełki.

Codzienna pielęgnacja włosów powinna być staranna

Pielęgnacja włosów wymaga staranności podczas wykonywania nawet codziennych czynności pielęgnacyjnych. Mycie włosów powinno być bardziej staranne, pozbawione szarpania i zbędnego pocierania. Woda, w której myjemy głowę, nie może być zbyt ciepła. Jeśli mamy przesuszone włosy i skórę głowy warto wybierać szampony z keratyną oraz produkty naturalne, które mają w swoim składzie wyciągi z roślin.

Dieta, która wspiera odbudowę włosów po wakacjach

Jeśli chcemy, aby nasze włosy były zdrowe i lśniące powinniśmy zadbać o naszą dietę, która powinna być bogata w produkty zawierające witaminę B, krzem, cynk, miedź oraz kwas omega-3. W naszym menu  powinny znaleźć się ryby, warzywa strączkowe, pestki dyni oraz orzechy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak prawidłowo używać metalowych młynków do suszu?
|
Jak prawidłowo używać metalowych młynków do suszu?
Przewodnik po metalowych młynkach do suszu - dowiedz się, jak z nich korzystać efektywnie, aby maksymalizować ich potencjał. Odkryj wskazówki i tricki na zapewnienie długiej żywotności Twojego sprzętu.
Jak produkty sensoryczne mogą pomóc w łagodzeniu stresu i nadpobudliwości?
|
Jak produkty sensoryczne mogą pomóc w łagodzeniu stresu i nadpobudliwości?
Odkryj skuteczne metody łagodzenia stresu i nadpobudliwości za pomocą produktów sensorycznych, które poprawiają koncentrację i dostarczają relaksujących wrażeń.
Poradnik pacjenta: Jak przygotować się do zabiegu wszczepiania implantów zębowych?
|
Poradnik pacjenta: Jak przygotować się do zabiegu wszczepiania implantów zębowych?
Czy zastanawiałeś się, jak przygotować się do zabiegu wszczepienia implantów zębowych? Ten artykuł zawiera wszystkie niezbędne informacje, które pomogą Ci bez stresu przejść przez ten proces.