Polecamy

Owocowe perfumy dla kobiet idealne na ciepłe dni

|
|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Latem bardzo trudno jest nam utrzymać makijaż w dobrej kondycji. Wysoka temperatura sprawia, że po jakimś czasie spływa ona z naszej twarzy. Dlatego też gdy na dworze jest naprawdę bardzo wysoka temperatura, staramy się ograniczać używanie produktów do minimum. Czy jednak podobnie postępujemy z perfumami? Czasem może nam się wydawać, że to jakich perfum użyjemy w konkretnym momencie, nie ma tak naprawdę żadnego znaczenia. W końcu perfumy, to po prostu perfumy. Tymczasem jest zupełnie inaczej.

Duszące perfumy – czy to dobry wybór na lato?

Zupełnie inne perfumy powinny być przez nas używane chociażby latem, niż zimą. Dlaczego takie różnice warto respektować? Pomyślmy sobie o upalnym lecie, sączeniu dobrego drinka i zajadaniu się arbuzem. Zaraz obok nas siada natomiast kobieta, która jest spryskana bardzo ciężkimi, wręcz duszącymi perfumami. Gdyby była zima, zapewne nie zwróciłybyśmy na to większej uwagi. W końcu zima kojarzy nam się właśnie z dość ciężkimi zapachami. Jednak latem one zupełnie do nas nie pasują. Przede wszystkim sprawiają, że możemy czuć się w towarzystwie jakiejś osoby niekomfortowo lub ona może nie do końca dobrze czuć się w naszym towarzystwie.

Jakie zatem perfumy warto wybrać?

Może zatem nam się wydawać, że niezwykle trudno jest znaleźć odpowiednie perfumy na lato, ponieważ w większości mają one naprawdę bardzo mocne zapachy. Tak jednak nie jest. Na lato idealnie sprawdzą się lekkie i owocowe perfumy. Takich na rynku jest naprawdę wiele. Możemy spryskać się perfumami o zapachu mango czy też owoców leśnych. Takie perfumy przede wszystkim są naprawdę bardzo delikatne i przede wszystkim subtelne. Nie musimy bać się o to, iż ich zapach będzie w jakiś sposób dla innych przytłaczający. Lato właśnie kojarzy nam się z zapachem owoców, dlatego też tego typu zapachy są bardzo dobrze odbierane w towarzystwie.

Oczywiście czymś innym są mgiełki do ciała. Czasem wydaje nam się, że działają one na podobnej zasadzie, jak perfumy. W gruncie rzeczy jednak tak nie jest i warto o tym pamiętać. Mgiełka jak sama jej nazwa wskazuje, jest przede wszystkim bardzo delikatna i ulotna. Dlatego też niekiedy czujemy ją tylko i wyłącznie przez krótki moment. Po chwili na naszej skórze pozostaje tylko lekki, mało wyczuwalny zapach.

Perfumy natomiast są zupełnie inaczej komponowane. To natomiast sprawia, że są one przede wszystkim mocniejsze. Utrzymują się na naszej skórze o wiele dłużej. My natomiast gdy gdzieś wychodzimy, oczekujemy właśnie takiego efektu. Zależy nam na tym, by perfumy były trwałe i by było je czuć od nas cały czas. Czy jednak by były one tak dobrej jakości, musimy na nie wydać pół wypłaty? Zdecydowanie nie. Warto szukać perfum ze średniej półki cenowej lub też czekać na wyprzedaże, które bardzo często mają miejsce. Wówczas będziemy mieć produkt o naprawdę bardzo dobrej jakości, jednak za niską kwotę. Perfumy nie kończą nam się zbyt szybko, dlatego czasem jeśli jakieś szczególnie nam się podobają, warto mimo wszystko wydać nieco więcej. Wówczas możemy ich używać na specjalne okazje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak korzystać z uroków weekendowego wypoczynku w hotelu nad jeziorem – praktyczne porady
|
Jak korzystać z uroków weekendowego wypoczynku w hotelu nad jeziorem – praktyczne porady
Zaplanuj idealny weekend w hotelu nad jeziorem. Poznaj praktyczne porady, od relaksu po aktywności, które pozwolą Ci maksymalnie wykorzystać swój pobyt.
Zasady skutecznej terapii falą uderzeniową w leczeniu bólu kręgosłupa
|
Zasady skutecznej terapii falą uderzeniową w leczeniu bólu kręgosłupa
Poznaj najważniejsze zasady skutecznej terapii falą uderzeniową w leczeniu bólu kręgosłupa, wyjaśniamy techniki, nastawienia i korzyści z tego rodzaju rehabilitacji.
|
Elegancja i jakość – jak wybierać srebrne ozdoby dla każdej okazji
Odkryj wyjątkowy świat srebrnych ozdób i dowiedz się, jak dobierać je do różnych okazji, by podkreślić swoją elegancję i klasę.